Skip to Content

Standaardmaten

Standaardmaten voor haakpatronen

Op deze pagina vind je de standaardmaten in centimeters voor babykleding, vrouwenkleding en dekens. Houd deze maten bij de hand als je iets gaat ontwerpen of als je een bestaand patroon aanpast.

Afmetingen voor babykleding

Maat3 maanden6 maanden12 maanden18 maanden24 maanden
Borst 40.54345.54850.5
Midden rug nek tot pols26.52931.535.545.5
Rug middel – lengte15.517.51920.521.5
Rug breedte (schouder tot schouder)18.519.52121.522
Arm lengte tot onderarm15.516.51920.521.5
Bovenarm1415.516.517.519
Armgat8.599.51010.5
Middel45.54850.55253.5
Heupen4850.550.553.556

Afmetingen van vrouwenkleding

MaatX–SmallSmallMediumLargeX–LargeX2X3X4X5
Borst 71–7681–8691.5–96.5101.5–106.5111.5–117122-127132-137142-147152-158
Midden rug nek tot pols66–68.568.5–7071–72.573.5–7573.5–7576.5-77.577,5-7980-81.580-81.5
Rug midden – lengte424343.544.54545.545.54747
Rug breedte (schouder tot schouder)35.5–3737–3839.5–40.542–4344.545.545.54747
Arm lengte tot onderarm42434344.544.545.545.54747
Bovenarm25262830.534.539.5434749.5
Armgat15.5–16.516.5–17.517.5–1919–20.520.5–21.521.5-2323-2424-25.525.5-26.5
Middel58.5–6163.5–67.571–7681.5–86.591.5–96.5101.5-106.5111.5-114116.5-119124-127
Heupen83.5–8689–91.596.5–101.5106.5–111.5116.5–122132-134.5137-139.5142-144.5155-157

Afmetingen voor mannenkleding

MaatSmallMediumLargeX–LargeX2X3X4X5
Borst 86-91.596.5-101.5106.5-111.51165-122127-132137-142147.5-152157.5-162.5
Midden rug nek tot pols81-82.583.5-8586.5-87.589-9091.5-92.594-9596.5-97.599-100.5
Rug midden – lengte58.5-6163.5-6666-68.57173.5767679
Rug breedte (schouder tot schouder)39.5-40.542-4344.5-45.545.4-4748-5148-5151-54.556-57
Arm lengte tot onderarm45.54749.550.5525252.553.5-54.5
Bovenarm30.5333839.54244.54748
Armgat21.5-2323-3424-25.525.-26282930.532
Middel71-7681.5-86.591.5-96.5106.5-112117-122127-132137-142147.5-152.5
Heupen89-9499-104109-114119-124.5129-134137-142142-147.5147.5-152.5

Afmetingen voor mutsen

MaatPrematuurBabyPeuterKindPuberVolwassen vrouwVolwassen man
 23-30.535.5-40.540.5-4645.5-5151-5653-58.556-61

Afmetingen van gehaakte dekens

 Breedte Lengte
Knuffeldoekje2525
Deken voor pop/knuffel3545
Premature baby4545
Kinderwagen7590
Pasgeborene100100
Peuter110130
Zwachteldoek120120
Ledikantje115150
Schootdeken (bijv. rolstoel)90120
Bankdeken130150
Eenpersoonsbed120180
Twijfelaardeken170230
Tweepersoonsdeken230275
Queen245275
King275275
Klik hier om je antwoord te annuleren.

Haakinspiratie én 15% korting

Mis nooit meer een haakpatroon! Eens per week ontvang je een prikkelende email met de gaafste haakpatronen.

Voer je email adres in en krijg een 15% kortingsbon voor de hele website in je inbox als welkomstcadeau!