Een Mooi Gebaar CAL – #222 – 10 augustus
Begin v-steek: 4 lossen + 1 stokje
v-steek: (1 stokje, 1 losse, 1 stokje) in één steek/ruimte
Kleine schelp: (2 stokjes, 2 lossen, 2 stokjes) in één steek/ruimte
Toer 1
Haak in een magische ring: 3 lossen (= stokje), 11 stokjes. Sluit de toer met een halve vaste in het 1e stokje. Hecht niet af.
Toer 2
Haak een losse en een vaste in dezelfde steek waarin je net de toer gesloten hebt. 1 losse, (1 vaste in volgende steek, 1 losse) 11 x. Sluit de toer met een halve vaste in de 1e vaste.
Toer 3
Halve vaste in de volgende 1‐lossenruimte, Begin v-steek. * V-steek in de in volgende 1‐lossenruimte. Herhaal * nog 10x. Sluit de toer met een halve vaste in het 1e stokje. Hecht af.
Toer 4
Hecht aan in een willekeurige 1-lossenruimte boven op een v-steek: haak in elke 1-lossenruimte een kleine schelp. Halve vaste in het eerste stokje.
Toer 5
Hecht aan tussen twee schelpen met een begin-*v-steek, in de 2-lossenruimte bovenin de schelp: v-steek, 1 losse, tussen de 2 schelpen: 2 dubbelstokjes, 1 losse, in de 2-lossenruimte bovenin de schelp: (2 3dubbelstokjes, 1 losse, 2 3dubbelstokjes), 1 losse, 2 dubbelstokjes tussen de schelpen, 1 losse, v-steek boven in 2-lossenruimte. Herhaal vanaf * tot je rond bent. Halve vast in de derde beginlosse. Hecht af.
Iris haakte deze granny in de kleuren Turqoise, Blue Lake en Amethyst.