Aan elkaar haken - Kleine kabel naad
Deze blogpost is een vertaling van het originele patroon van Rachele Carmona van CypressTextiles, waarin ze laat zien hoe je vierkanten aan elkaar kunt haken met een kleine kabel ertussen. Het patroon is met toestemming voor jullie in deze blogpost naar het Nederlands vertaald.
Andere aan elkaar maak methoden
-

Haak Granny Squares aan elkaar met de join-as-you-go-techniek
-

Dichte Granny Square mét Videotutorial
-

Kleine Jas Granny Squares
-

Aan elkaar haken - Doorlopende methode met vasten en PLT
-

Vierkanten aan elkaar zetten
-
Aan elkaar haken - Boomerang
-
Aan elkaar haken - Celtic Lace Mini en Celtic Lace Junior
-
Aan elkaar haken - Platte vlecht
-
Aan elkaar haken - Bernette
-
Aan elkaar haken van vierkantjes
-
Aan elkaar zetten - Vasten met open kruispunt
-
Aan elkaar haken - Vasten
-
Aan elkaar haken - Halve vasten
Er is van dit patroon ook een Engelstalige video-tutorial:
YouTube Videotutorial
Ze heeft de rand gebruikt voor de Vibrant Vintage CAL in dit voorbeeld, gaaf he!

De normale "flat braid" heeft 3-lossenruimtes of 5-lossenruimtes, maar deze heeft maar 1-lossenruimtes en is dus veel kleiner. Aan de kanten waarbij de blokken aan elkaar gezet worden, is die ene losse dus de losse waarmee ze aan elkaar gezet worden.
Voor het volledige patroon van de flat braid join met grotere lossenruimtes, kijk je hier. Volg dat patroon, maar gebruik maar 1 losse in plaats van 3 of 5.


Je voegt met deze naad wel écht iets toe aan je blokjes, zonder dat het teveel afleid van de vierkanten zelf. Als je vierkanten een heel klein beetje verschillen van formaat, lost deze kleine kabel naad het ook mooi op. Bij grotere verschillen van formaat, kun je beter een grotere kabel haken.
Creatieve, enthousiaste en lieve Iris van Meer is het gezicht achter Een Mooi Gebaar en vertaalt, ontwerpt en deelt meer dan duizend haakpatronen met jullie op dit stukje internet.
Mijn verhaal, over hoe ik van onhandige knutselaar toch nog creatieve ondernemer ben geworden, lees je hier: Mijn Verhaal
Als je contact met Iris wil opnemen, ga je naar de contactpagina









