Getipte schubbensteek haken
De getipte schubbensteek is ideaal voor bijvoorbeeld een omslagdoek. Het leuke is dat de voor- en achterkant een totaal andere kleur kunnen hebben. Dit geeft het een lekker speels effect. Tevens is het een lekker dikke, dichte structuur, omdat je eigenlijk 2 lagen achter elkaar haakt.




Ga meteen naar
In het Engels wordt het the Tipped Scale Stitch genoemd. Vrij vertaald kom je dan uit op de Getipte Schubben Steek.
Deze steek is geschikt voor de gevorderde haakster. Er wordt gewerkt met lossen, stokjes, reliëfstokje-voor, reliëfdubbelstokje-voor en reliëfdriedubbelstokje-voor. Alle reliëfstokjes worden met de foto’s uitgelegd, dus geen probleem als je deze nog niet kent.
Materialen Getipte Schubbensteek Haken
Mijn proeflapje ben ik begonnen met 36+1 lossen en heb ik 11 toeren gehaakt. Hierdoor is mijn proeflapje 15 cm breed en 9 cm hoog geworden, en het weegt 23 gram. Het is gehaakt met Lang Yarns Marino 120 (50 gr/120 m) en haaknaald 4,5 mm.
Getipte Schubbensteek Haken - Foto tutorial
Getipte Schubbensteek - Toer 1




Getipte Schubbensteek - Toer 2































Wissel bij het laatste stokje ook van kleur.
Getipte Schubbensteek - Toer 3










Getipte Schubbensteek - Toer 4 etc


Wil je je resultaat showen? Of kom je er niet uit? Word lid van de gratis gezellige Een Mooi Gebaar Groepspagina op Facebook en stel je vraag aan meer dan 12.500 enthousiaste haaksters!
Andere stekenpatronen
-
Gespleten vasten
-
Aardbeisteek haken
-
Halfstokjes minderen
-
Wigsteek
-
3D driehoek
-
Visgraat (met vasten) steek
-
Genestelde V-steek
-
IJsje met 1 bolletje steek
-
3D Schulpsteek
-
Tunisch entrelac met een twist steek
-
Zigzag aan elkaar haken
-
Ballonsteek Haken
-
Marokkaanse tegelsteek
-
Kriskras steek
-
3D Marshmallow steek
-
Pink Ribbonsteek
-
Rijststeek haken
-
Getipte schubbensteek haken
-
Pompoensteek haken
-
Haken met kraaltjes
-
Geruite Wafelsteek haken
-
Mossteek haken
-
Geschakelde dubbelstokjes haken
-
Golvensteek haken
-
Tunische Puffsteek haken
-
Geschakelde stokjes haken
-
Geschakelde vasten haken
-
Suzettesteek haken
-
Reliëfhalfstokje-voor haken
-
Reliëfhalfstokje-achter haken
-
Poolse ster steek haken
-
Diamant granny steek haken
-
Matrassteek haken
-
Halfstokjes in derde lus haken
-
Halfstokjes paarsgewijs haken
-
Parelsteek haken
-
Al hakend halfstokjes opzetten
-
Vlechtsteek haken
-
Koordsteek haken
-
Distelsteek haken
-
Zandsteek haken
-
Zigzag puffsteek haken
-
Tunische Honingraatsteek haken
-
Honingraatsteek
-
Invisible join
-
Omgekeerde vaste
-
Wiggly Steek Haken
-
Jacobsladder haken
-
Tulpsteek haken
-
Krokodillensteek
-
2samengehaaktehalfstokjes
-
Kattensteek haken
-
Baksteensteek haken
-
Hoe haak je de kreeftsteek?
-
Hartjessteek haken
-
Keltische Weefsteek Haken
-
Bloemen Puffsteek Haken
-
Touwsteek haken
-
Staande-vaste
Veelgestelde vragen
Waarom heet het de getipte schubbensteek?
Je haakt twee lagen tegelijk. De tips van de schubben krijgen een andere kleur, alsof ze "getipt" zijn.
Welk garen en haaknaald passen bij de Getipte schubbensteek haken?
Voor deze steek werkt Lang Yarns Marino 120 (50 gr/120 m) en haaknaald 4 goed. Gebruik haaknaald 4,5 mm. Onze garengids helpt je bij het kiezen.
Waarom wordt mijn werk zo dik?
Dat klopt: je haakt twee lagen achter elkaar. Ideaal voor omslagdoeken, minder geschikt voor dunne projecten.
Hoe wissel ik van kleur?
Wissel bij de laatste steek van de vorige schub. Laat draden losjes meelopen, dan hoef je minder af te hechten.
Wat kan ik haken met de Getipte schubbensteek haken?
De Getipte schubbensteek haken is geschikt voor allerlei projecten: kussenslopen, tassen, decoratieve items en winterse accessoires. Het reliëf geeft een extra dimensie aan je haakwerk. Bekijk ook onze andere stekenpatronen voor meer inspiratie.
Creatieve, enthousiaste en lieve Iris van Meer is het gezicht achter Een Mooi Gebaar en vertaalt, ontwerpt en deelt meer dan duizend haakpatronen met jullie op dit stukje internet.
Mijn verhaal, over hoe ik van onhandige knutselaar toch nog creatieve ondernemer ben geworden, lees je hier: Mijn Verhaal
Als je contact met Iris wil opnemen, ga je naar de contactpagina





























































